• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


24

                 5174 SAYILI TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE ODALAR VE BORSALAR KANUNUNUN 84. MADDESİ GEREĞİNCE ODA VE BORSALARIN ORGAN SEÇİMLERİ EKİM AYINDA BAŞLAYIP KASIM AYINDA TAMAMLANMASI GEREKMEKTEDİR.

5174 SAYILI TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE ODALAR VE BORSALAR KANUNUNUN 83. MADDESİNİN 5. FIKRASI İLE 84. MADDENİN 3. FIKRASINA DAYANILARAK HAZIRLANAN TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE ODALAR VE BORSALAR ORGAN SEÇİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE GÖRE ODA MESLEK KOMİTELERİNE VE MECLİS SEÇİMLERİNE SEÇMEN OLARAK KATILABİLMEK, MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYESİ SEÇİLEBİLMEK İÇİN VERGİ MÜKELLEFİ OLMAK ŞARTI ARANDIĞINDAN ÜYELERİMİZİN VERGİ KAYITLARINI KONTROL EDEREK HATALI KAYITLARIN DÜZELTİLMESİNİ VE EKSİK KAYITLARIN TAMAMLANMASINI İSTEMELERİ GEREKMEKTEDİR.

                ÜYELERİMİZİN VERGİ MÜKELLEFİYETLERİNE İLİŞKİN ODA KAYITLARI 31 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE  GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR HAFTA İÇİ HERGÜN 08.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA ODAMIZ BÜNYESİNDE İNCELEMEYE AÇIK OLUP, HATALI  KAYITLARIN DÜZELTİLMESİ VE İLK DEFA VERGİ NUMARALARININ İŞLETİLEBİLMESİ İÇİN BAŞVURULAR ; DİLEKÇE EK’İNDE VERGİ LEVHASI FOTOKOPİSİ VEYA İLGİLİ VERGİ DAİRESİNDEN ALINMIŞ MÜKELLEF OLDUKLARINA DAİR YAZIYLA  ODAMIZA YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

                VERGİDEN MUAF ÜYELERİMİZİN DE YUKARIDA BELİRTİLEN GÜN MESAİ BİTİMİNE KADAR VERGİDEN MUAF OLDUKLARINA İLİŞKİN MUAFİYET YAZILARINI ODAMIZA İBRAZ ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

                KAYITLARIN DÜZELTİLMEMESİ HALİNDE, ODA KAYITLARININ DOĞRULUĞUNUN KABUL EDİLMİŞ SAYILACAĞI ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.

Okunma Sayısı: 1123
resim
Yazdır  

MENÜ