• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


13

 

Yönetim Kurulu Başkanımız H.Ruhi Koçak, Meclis Başkanımız Eyüphan Eyüboğlu ile Yönetim ve Meclis Üyelerimizden oluşan bir heyetle Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ziyaret edildi.

 

Sayın Bakanımız Lütfi Elvan, Tarsus heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, hoş geldiniz dedi. Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak Sayın Bakana Tarsus heyetini kabul etmesi nedeniyle teşekkür ederek, değerli Bakanımızın Bölgemizin sorunlarına hakim olduğunu belirterek, özellikle Tarsus Gıda İhtisas OSB alanı için acele Kamulaştaırma talebi ile yağışlarda sele maruz kalan tarım ve seralara önlem alınması ve Krediye erişim kolaylığı sağlanması konularına vurgu yaptı.

 

Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’da İlçemiz ve Bölgemizle ilgili devam eden çalışmalar ve projelerle ilgili yaptığı açıklamalarda;

Tarsus Üniversitesi konusunun önümüzdeki günlerde Meclise sunulacağını, Yağışlarda Tarım arazileri ve seraların sele maruz kalması konusu ile ilgili olarak kanalların ıslah edileceğini, Restore edilmesi gereken yerlere ilgili desteğe hazırız. Turizme kazandırılması gereken yerlerin ve restore edilen yerlerin, Eski Tarsus evlerinin turizme kazandırılacağını, Cezaevi yolu genişlemesi konusunda, Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışmalarının başlayacağını, Çamtepe kavşağı otoban bağlantısının yapıldığı, diğer bağlantı yolunun devam ettiğini, Çamlıyayla yolu çalışmalarının devam ettiğini, Mersin yolunun liman kavşağının önümüzdeki ay biteceğini, Mersin Tarsus OSB bağlantı yolu çalışmalarının devam ettiğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

 

Okunma Sayısı: 782
resim
Yazdır  

MENÜ