• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


HABER

 

22

  Tarsus İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yaparken Elazığ İl Jandarma Komutanlığı emrine tayini çıkan Binbaşı Yavuz Bulut, Odamıza veda ziyaretinde bulundu. Sayın Yavuz Bulut Tarsus’ta görev yaptığı 2 yıllık zaman dilimi içerisinde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile yakın işbirliği ve temas içerisinde olduklarını, Oda Yöneticilerinin daima destek ve ilgisini yakından hissettiğini belirterek, Yönetim Kurulu Başkanına ve Üyelerine teşekkür etti.

[Devamını oku...]

22

  Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı olarak 2014 Temmuz ayından bu yana Kentimizde görev yapan ve son kararnameyle Rize Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Sayın Mustafa Çelenk Odamıza veda ziyaretinde bulundu

[Devamını oku...]

21
İş Görüşme Teknikleri Semineri

  Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Çağ Üniversitesi işbirliği ile İş başvuru Yöntemleri, Özgeçmiş Hazırlama, İş Görüşmesi Teknikleri ve İş Hayatında Beden Dili konularını içeren sertifikalı eğitim programı 21 Haziran 2016 Salı günü 9:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir.

[Devamını oku...]

15
Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Tanıtım Toplantısı Odamızda Yapıldı

  Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu, Türkiye’de kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırmak ve daha rekabetçi olmalarını sağlayabilmek amacıyla finansal ve teknik destek içeren kapsamlı bir program olan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Tanıtım Toplantısı Odamızda yapıldı.

[Devamını oku...]

15
Tarsus Kaymakamı Sayın Bekir Atmaca ve Tarsus İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Hayri Erdoğan Odamızda;

  Tarsus Kaymakamı Sayın Bekir Atmaca ve Tarsus İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Hayri Erdoğan Odamızda;

 Odamızın 5174 Sayılı TOBB Kanunu ve Yönetmelikler gereği gerçekleştirilen Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına, Kaymakamımız Sayın Bekir Atmaca ve Gıda-Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Hayri Erdoğan iştirak etmişlerdir. 

[Devamını oku...]

10
Tarsus Heyetinden Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a Ziyaret

  Tarsus Heyetinden Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a Ziyaret
  Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak, Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, Tarsus Esnaf ve Sanatkârlar Koop. Başkanı Mahmut Şahin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın’dan oluşan heyet 65. T.C. hükümetinde Kalkınma Bakanı olarak görev yapan Mersin Milletvekilimiz Sayın Lütfi Elvan’ı ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku...]

08
Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Öğrencilerimizin 2016/2017 dönemi staj yapma konusu görüşüldü.

  Tarsus Teknoloji Fakültesi – Tarsus İş-Kur Hizmet Merkezi ve Odamız tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda, Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Öğrencilerimizin 2016/2017 dönemi stajları ve Uygulamalı Eğitimleri için yol haritası belirlenmesi ve iş yerlerinin şartları doğrultusunda kendi kaynakları ve İş-Kur’un işbaşı eğitim programından faydalanarak staj yapma konusu görüşülmüştür.

[Devamını oku...]

03
Mersin Valisi Özdemir Çakacak Başkanlığında Teknopark Yönetim Kurulu Toplantısı ve Fikrinle Büyü, Fikrinle Yürü Projesi Ödül Töreni Yapıldı

  Mersin Valisi Özdemir Çakacak Başkanlığında Teknopark Yönetim Kurulu Toplantısı ve Fikrinle Büyü, Fikrinle Yürü Projesi Ödül Töreni Yapıldı Teknopark hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Mersin Valimiz Özdemir Çakacak, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tufan Ballı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hıdır Karadağ, Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, ve Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri İsmail Çetin katıldı.

[Devamını oku...]

02
Tarsus Üniversitesi için Toplantı Yapıldı

 Tarsus’a kurulması planlanan Tarsus Teknoloji Üniversite için Tarsus Kaymakamı Sayın Bekir Atmaca, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı,Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can,  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi KoçakTarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, ve AK Parti Belediye Meclis üyesi Kadir Canlı ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda belediye yetkilileri tarafından üniversite yerleşkesi konusunda sunum gerçekleştirildi.Tarsus Üniversitesi için atılan adımların Tarsus’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

[Devamını oku...]

02

  Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.Ruhi Koçak’ı Ziyaret ederek, Tarsus içerisinden geçen demiryolunun 4 hatta çıkarılması ve hızlı tren projesi nedeniyle kapanacak olan yaya ve araç geçişlerini, bu arada güvenlik, gürültü kirliliği önlemi olarak çekilecek duvar nedeniyle şehrin ikiye bölünmesinin yaratacağı olumsuzluk üzerinde görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

[Devamını oku...]

Sayfa 3 / 13İlk   Geri   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

MENÜ