• Tarsus
    +11°C

Tarsus Tso Bilgi Merkezi


HABER

 

06
ASKON Tarsus Şb. Odamızı Ziyaret Etti

  Tarsus’ta yeni kurulan ve Başkanlığa Ramazan ALICI’nın seçildiği Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Tarsus Şubesi’nin Yöneticileri Odamızı Başkanı H.Ruhi KOÇAK’ı ziyaret etti.
H.Ruhi Koçak, ASKON Tarsus Şb. Başkanı Ramazan Alıcı ve Yönetim Kurulu Üyelerini kutlayarak, Tarsus’un menfaatleri çerçevesinde bugüne kadar tüm Kurum ve Kuruluşlarla uyum içerisinde çalıştıklarını, bundan sonrada aynı düşünce ile çalışmaya devam edeceklerini, ASKON Tarsus Şubesi’nin de Tarsus’un menfaatleri çerçevesinde hareket ederek gücümüze güç katacağına emin olduklarını belirtti.

[Devamını oku...]

04

  TAKİK (Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi) toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanımız H.Ruhi KOÇAK’ın ev sahipliğinde Odamızda gerçekleştirildi.
Çukurova Havalimanı, Üniversite Kurulması,Tarım Teknoparkı,Tarsus sahil bandı yol çalışmaları konularının görüşüldüğü toplantı da ayrıca Toros Üniversitesi ile ilçemize bir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu açılması için protokol imzalanacağı gündeme alındı.

[Devamını oku...]

04
Odamız ve Toros Üniversitesi Arasında İşbirbiliği Protokolü İmzalandı.

  Odamız ile Toros Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Tarsus Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun faaliyete geçmesi durumunda Meslek Yüksekokulu’na bağlı programlarına kayıtlı öğrencilerinin ders programındaki derslerin, uygulamaların ve stajların Odamıza bağlı işyerlerinde yapılması ile ilgili olarak “İşbirliği Protokolü” imzalandı.

[Devamını oku...]

28
Silifke Tarım Günleri

 Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak, Silifke Kaymakamlığı öncülüğünde, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Silifke Belediyesi koordinasyonu ile gerçekleştirilen “Silifke Tarım Günleri” ne katılmıştır.


[Devamını oku...]

22
Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleşitirldi

 T.C. Ekonomi Bakanlığı  ve TOBB Koordinasyonu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin icaret ve Sanayi Odası, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası ile Akdeniz İhracatçılar Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri 22 Nisan 2016 Cuma günü, Akdeniz İhracat Birlikleri Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.


[Devamını oku...]

20
Dr. Şaban Kızıldağ tarafından “Mazeret yok” konulu konferans

  Odamız ile Ticaret Borsası Meclis üyelerine, Dr. Şaban Kızıldağ tarafından “Mazeret yok” konulu konferans verildi.
Dr. Şaban Kızıldağ, Ticaret ve Sanayi Odası salonunda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, katılımcılara insanın limitlerini kendisinin çizdiğini belirtti.
İnsanın istediği takdirde neleri yapabileceğin ve limitinin “mazeret” cümlesini aştığı zaman ortaya çıktığını ifade eden Kızıldağ, mazeret cümlesini insanların hayatlarından çıkarmasını istedi.

[Devamını oku...]

13
Enerjisa Bölge müdürü Tayfun Sevindik ile Enerjisa Tarsus Müdürü Mustafa Oktan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret ettiler.

  Enerjisa Bölge müdürü Tayfun Sevindik ile Enerjisa Tarsus Müdürü Mustafa Oktan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret ettiler.
Tarsus Kaymakamı Sayın Bekir Atmaca ile Yönetim Kurulu Başkanımız H.Ruhi Koçak, Meclis Başkanımız Ali Kıraç, Yönetim Kurulu ve  Meclis Üyelerimiz ile Odamız Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, gerek sanayi Kuruluşlarının, gerekse tarımsal işletmelerin mutlaka birer işletme sorumlusu bulundurmaları ve gerek trafo, gerekse tesisat bakımlarının belirli aralıklarla yapılmasının gerektiği belirtildi.

[Devamını oku...]

11

  Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fuat Toğo ve Ferit Çetiner, İlçe Emniyet Müdürü Salim Çakan’ı ziyaret etti.

[Devamını oku...]

06
KOSGEB KOBİGEL - Kobi Gelişim Destek Programı

  KOSGEB KOBİGEL - Kobi Gelişim Destek Programı Tanıtım Toplantısı Odamız ve Tarsus Ticaret Borsası işbirliği Odamızda yapıldı. KOSGEB Mersin Müdürü Danyal Peker ve Uzman Oğuzhan Er program hakkında bilgi vermiştir.
Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız H.Ruhi Koçak, belirlenen nace kodlarını taşıyan, üretim yapan firmalarımız bu destekten faydalanacak olup proje yazma konusunda da Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası olarak desteklerimiz olacaktır dedi.

[Devamını oku...]

05
Tarsus’ta zeytin platformu oluşturuldu

  Tarsus’ta zeytin platformu oluşturuldu
Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca başkanlığında, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Tarsus Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Tarsus Ticaret Borsası öncülüğünde “Tarsus Zeytin Platformu” oluşturuldu.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak, Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemizde zeytinciliğin geliştirilmesi ve kalkındırılması, Sarıulak zeytininin tüm dünyaya tanıtılması için her türlü desteğe hazır olduklarını, organik zeytin alımı konusunda da Ticaret Borsası ile birlikte her türlü özveriyi göstereceklerini belirterek, Tarsus Zeytin Platformu’nun zeytin ve zeytinyağı üreticilerine her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

[Devamını oku...]

Sayfa 5 / 13İlk   Geri   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  İleri   Son   

MENÜ